Kulturní noční G18, foto: Šárka Michalíková

Proběhla první Kulturní noční. Kde jinde než ve Zlíně a kde jinde než v mé milované G18 - univerzitní galerii, kterou provozuje Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Moc díky všem, co přišli. Největší díky ale patří Vendě a Romaně, které za G18 stojí.

Kulturní noční G18, foto: Šárka Michalíková

Romana Veselá je hlavní kurátorkou galerie G18, vystudovala v Ústí nad Labem a stála u vzniku dalších významných univerzitních i neuniverzitních galerií v České republice. Romana se v galerii stará především o výstavní program a jeho plánování. G18 jede v tematických ročních cyklech, do kterých Romča přizývá umělce i kurátory z Čech i zahraničí. Díky tomu jste v G18 už mohli vidět českoamerickou výstavu manželů Mildeových i Petry Valentové, Conrada Armstronga s Viktorem Valáškem a spoustu dalších. Do budoucna se můžete těšit například na výstavu umělce Milana Mikuláštíka nebo designéra Ferdinanda Chrenky.

Kulturní noční G18, foto: Šárka Michalíková

Druhou nedílnou složkou je Venda Gregorovič, která se v galerii stará o PR a produkci. Má na starosti bezproblémový chod instalace i samotné realizace výstav a samozřejmě i to, abyste se o výstavách a vernisážích včas dozvěděli. Kromě výstav se stará i o doprovodný program galerie, který je pro následující měsíce opravdu bohatý. Připravuje Swap or buy market, který proběhne 16. 10. 2020, nebo Swap rostlin či program na Galerijní a muzejní noc. Veškeré info i aktuální termíny se dozvíte ze sociálních sítí nebo webu G18.

Kulturní noční G18, foto: Šárka Michalíková

Čeká nás toho spousta. V G18 se můžeme potkat třeba 15. 9. na vernisáži Diplomky_20, která bude doplněná i o open air koncert Hello Marcel, případně 14. 10. na vernisáži mezinárodní přehlídky nejlepšího studentského designu soutěže Best in Design.

Další Kulturní noční bude v multifunkčním Pro.story - showroomu, ateliéru i galerii mladých umělců a tvůrců ze Zlína. Provede nás Veronika Zelezníková jedna ze zakladatelek showroomu i designérka bismutových šperků. Bližší info už brzo zde na blogu.

Za fotky a podporu moc díky Šárce Michalíkové. 🙂