Photo by Markus Spiske on Unsplash

I když tomu současná situace zatím moc nenahrává, příležitostí jak vyjet do zahraničí za vzděláním, rezidencemi nebo výměnnými pobyty je v kultuře spousta. Právě teď je ideální čas na to využít karantény a připravit si projekty či najít si kurzy, které vás v zahraničí zajímají.

Jednou ze skvělých webových stránek, která se věnuje výjezdům výtvarných umělců, muzikantů, herců, ale i architektů, designérů či pracovníků v kultuře je právě On The Move. Na této stránce najdete aktuální přehled všech akcí, na které se dá přihlásit, možnosti jejich financování i informační guidy o tom, co je všechno potřeba zařídit, než vyjedete.

On The Move nedávno vydala skvělého průvodce Move on!, kde je všechno sepsané přehledně od začátku, tedy plánování a vyhledávání vašeho výjezdu, až do konce - kde najdete tipy na mezinárodní sítě a databáze, které vám umožní lépe se udržet v kontaktu s mezinárodním prostředím.

On The Move je mezinárodní platforma, informace výhradně pro české umělce a kulturní profesionály najdete na webu culturenet.cz, o kterém jsem stručně psala zde. Kulturní mobilitu podporovanou čistě českými organizacemi a granty, kterou můžete využít, přiblížím v některém z dalších blogových dílů. Stay tuned!

A díky, že to čtete.